SM systém

Rehabilitační metoda pro stabilitu a mobilitu…

Co je SM systém?

SM systém je rehabilitační metoda Mudr Richarda Smíška, která se skládá ze souboru cviků s gumovými odporovými lany. Díky tomuto cvičení aktivujete spirální svalové řetězce, které funkčně působí na stabilizaci a mobilizaci páteře. Stabilita (pevnost) a mobilita (pohyblivost, pružnost) jsou dvě vlastnosti páteře, které se navzájem ovlivňují, a jedna bez druhé nemůže existovat.

Na co je ideální SM systém?

Rehabilitační cvičení SM systému je zaměřeno na obnovu a posílení pohybového aparátu. Pomáhá při bolestech páteře a kloubů, při výhřezu meziobratlového disku či skolióze. Lze jej použít jako účinnou rehabilitační metodu, zároveň jako výbornou prevenci nebo průpravné cvičení pro sportovní aktivity.

Lektoři:

Grzegorz Wilk
Zkušený pacient, který prošel mnoho rehabilitací a léčebných zákroků až konečně našel účinnou metodu na boj s výhřezem, a to je SM systém.
Absolvoval léčebný pobyt v rehabilitačním centru Dr. Smíška a učil se, jak správně cvičit pod dohledem zkušených fyzioterapeutů.
Má za sebou kurzy SM sytém 1a,1b,1c,1d a 2a
Ví, jak omezující je bolest a dokáže najít správnou cestu i pro Vás.

David Szmeja
Zkušený fyzioterapeut s 20 letou praxi. Pracoval v Saudské Arábií v soukromé klinice v Jeddah, později rozvíjel svou praxi v Rakousku ve městě Bruck a aktuálně ho můžete potkat v Karvinské nemocnici, kde pracuje jako fyzioterapeut.
Díky velkému pracovnímu nasazení si také vypracoval výhřez ploténky a stal se i velmi zkušeným pacientem ????
Má za sebou veškeré kurzy SM systém a velmi rád se podělí o své zkušenosti.

Tomáš Vaculka

Cvičitel a terapeut SPS metody (SM systému). Absolvoval všechny kurzy SM Systému, pracoval v Brně ve spolupráci s běžeckým klubem Running Zone a v centru SPS Kateřiny Smíškové. V letech 2021 – 2023 působil v rehabilitačním centru Smíšek v Praze.

Cvičení maximálně kombinuje i s manuálními technikami a sportovními masážemi, aby se zvýšil účinek léčky. Jinak díky vlastnímu onemocnění Bechtěrevem se rád věnuje komplexnímu preventivnímu cvičení ve skupinách a na kurzech.

Více o Tomášovi se dozvíte na jeho stránkách https://www.spstrenink.cz/

Individuální lekce:
800,- / 60 minut – cena od 1.1.2023

Kontakty na lektory PRO REZERVACI:
David Szmeja tel.: +420 737 584 693
Grzegorz Wilk tel.: +420 702 168 869
Tomáš Vaculka tel.: +420 604 837 860

Lektoři SM systém